fbpx

InfoDAY izba bg1

W piątek podpisano porozumienie na mocy którego w siedzibie Północnej izby Gospodarczej będą odbywać się spotkania dla przedsiębiorców prowadzone przez specjalistów z zachodniopomorskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Współpraca będzie polegać także np. na konsultacjach projektów, które przygotowuje ZUS.

      Porozumienie podpisali: dr Zbigniew Zalewski (Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Szczecinie)  oraz Jarosław Tarczyński (Prezes Północnej Izby Gospodarczej). Panowie podkreślali, że wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy instytucjami jest bardzo cenna. Zakład Ubezpieczeń Społecznych to instytucja, która odgrywa znaczącą rolę w funkcjonowaniu wszystkich przedsiębiorców.

   - Chcemy być urzędem przyjaznym i pomagać przedsiębiorcom w odnajdywaniu się w często skomplikowanych przepisanych dotyczących oskładkowania, ubezpieczeń społecznych czy zmian, które wchodzą w życie. Jesteśmy instytucją otwartą, która wdraża wiele projektów, postępuje także informatyzacja naszego Zakładu, co pozytywnie wpływa na tempo pracy i obsługi podmiotów gospodarczych – mówi dr Zbigniew Zalewski, dyrektor Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Szczecinie.

    – Wprowadzamy rozwiązania, ale i zachęty dla przedsiębiorców jak „Mały ZUS” czy „ZUS Plus”. Zmalało także składowanie dokumentacji pracowniczej, co powoduje zmniejszenie biurokracji, prowadzimy Platformę Usług Elektronicznych, gdzie można sprawdzić sytuacje danej firmy i kontrole przepływów środków czy składek – mówił dalej dr Zalewski zapewniając, że ZUS jest otwarty na wszelkie sugestie przedsiębiorców. Doradcy prowadzić będą także spotkania dla członków Północnej Izby Gospodaczej, a ZUS będzie obecny podczas takich wydarzeń jak np. „Dzień Przedsiębiorcy”

  Współpracę chwali również Prezes Północnej izby Gospodarczej Jarosław Tarczyński: - To porozumienie to powrót do korzeni naszej instytucji. Izba powinna być pomostem pomiędzy przedsiębiorcami, a samorządem oraz instytucjami publicznymi takimi jak ZUS. Bardzo cieszę się na taką współpracę. Będziemy tworzyć programy szkoleniowe i zapraszać ekspertów ZUS do zabierania głosu i informowania przedsiębiorców np. o bieżących zmianach. Członkowie Izby są głodni wiedzy, jestem przekonany, że ta współpraca zaowocuje wieloma pozytywnymi rozwiązaniami dla zachodniopomorskiej gospodarki – mówi Prezes Jarosław Tarczyński.

  To nie pierwsze porozumienie zawiązane między Północną Izbą Gospodarczą, a instytucją publiczną zajmującą się obsługą biznesu. W grudniu Prezes Tarczyński podpisał umowę o współpracy z Krajową Administracją Skarbową.