fbpx

 

IZBOWY PAKIET BANER

 

Epidemia koronawirusa w Polsce spowodowała, że większość sfer naszego życia została wywrócona do góry nogami – mowa o edukacji, kulturze, ale i o pracy i możliwości standardowego prowadzenia działalności gospodarczej. Do Północnej Izby Gospodarczej codziennie trafiają sygnały od przedsiębiorców, że każdy kolejny dzień kwarantanny i groźba przedłużenia tego stanu o koleje tygodnie to realne zagrożenie konieczności zamknięcia działalności. Północna Izba Gospodarcza oraz przedsiębiorcy zdają sobie sprawę z powagi sytuacji i konieczności radykalnych działań by ograniczyć rozprzestrzenianie się niebezpiecznego wirusa. Zrobimy wszystko co w naszej mocy by wspierać Państwo i Samorząd w tych trudnych momentach, ale sami również musimy prosić o wsparcie.

Na najbliższe dni przedstawiciele Rządu oraz Premier Mateusz Morawiecki zapowiedzieli prezentacje kompleksowego wsparcia dla przedsiębiorców. Swoje propozycje ma niebawem przedstawić również sektor bankowy. Przedsiębiorcy zrzeszeni w Północnej Izbie Gospodarczej proszą także Prezydenta Piotra Krzystka i Radę Miasta Szczecin o pochylenie się nad postulatami, które mogą odciążyć sektor MŚP w naszym mieście. Najbardziej dotknięte stratami są takie branże jak: logistyka, transport, edukacja, gastronomia, hotelarstwo, wszelkiego rodzaju usługi, turystyka, branża rozrywkowa oraz przemysł i budownictwo.

Stanowisko Prezesa Północnej Izby Gospodarczej Jarosława Tarczyńskiego:

Północna Izba Gospodarcza jako instytucja wspierająca przedsiębiorców i stojąca na straży ich interesów, w związku z obecnie panującą sytuacją gospodarczą związaną z rozprzestrzeniającą się epidemią COVID-19, apeluje do władz miasta o podjęcie stanowczych kroków, które złagodzą negatywne skutki kryzysu gospodarczego.

W związku z powyższym wnosimy o niezwłoczne obniżenie czynszów za najem powierzchni wynajmowanych w celach działalności gospodarczej o 50% oraz umorzenie podatku od nieruchomości na czas trwania stanu epidemicznego.

Mając na uwadze niezwykle trudną sytuację w której się obecnie znajdujemy, zarówno w kwestii bezpieczeństwa  i zdrowia obywateli, a także sytuację gospodarczo-ekonomiczną, zwracamy się z prośbą o pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku oraz stanowcze i niezwłoczne działanie, które ma na celu złagodzenie skutków kryzysu gospodarczego.

 

  
  • Ciekawi Utra 404x335
  • PFP FUR2.0