fbpx

 

IZBOWY PAKIET BANER

 

W obliczu poważnego kryzysu gospodarczego, który nawiedza właśnie cały świat, wszelkie akty wsparcia dla potrzebujących oraz solidarności są na wagę złota. Wiele firm zrzeszonych w Północnej Izbie Gospodarczej deklaruje wsparcie dla szczecińskich szpitali borykających się z brakiem sprzętu oraz wyposażenia higienicznego niezbędnego do zabezpieczenia pacjentów.  – Jako Izba zdajemy sobie sprawę z tego, jak wielkim problemem gospodarczym jest pandemia koronawirusa i ilu przedsiębiorców znajdzie się w ciężkiej sytuacji. Narodził się pomysł wyróżnienia firm, które w tym „czasie gospodarczej próby” dzielą się zyskami z potrzebującymi. Formuła tego wyróżnienia jest jeszcze kwestią otwartą, ale chcielibyśmy by firmy, które czują odpowiedzialność społeczną, wiedziały, że gremium przedsiębiorców widzi ich działanie i bardzo docenia. To niewątpliwie postawa godna naśladowania – mówi Jarosław Tarczyński, Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.

Firmy zrzeszone w Izbie solidarne z potrzebującymi w czasie epidemii koronawirusa

    Solidarność przedsiębiorców ze społeczeństwem dotkniętym koronawirusem jest bardzo silnie widoczna. Restauratorzy szykują posiłki dla lekarzy i pielęgniarek, artyści przygotowują darmowe przedstawienia i koncerty online, firmy zajmujące się przemysłem i usługami przelewają pieniądze lub zakupują sprzęt medyczny dla szpitali w regionie. Takie akty solidarności są budujące w obliczu wielkiego gospodarczego kryzysu, który może zepsuć nastroje zarówno przedsiębiorcom jak i konsumentom na długie miesiące.

    Jak mówi Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie Jarosław Tarczyński taka postawa biznesu pokazuje, że firmy działające komercyjnie są także bardzo wrażliwe społecznie: - To, co możemy zaobserwować to nie jest marketing, a realna chęć pomocy i przyłączenia się do wspierania osób i instytucji, które również niosą pomoc. Prosta sprawa jak szycie maseczek ochronnych czy przygotowanie posiłków dla lekarzy i pielęgniarek pokazuje, że biznes nie jest oderwany od miasta w którym funkcjonuje i nie ignoruje apeli mieszkańców o pomoc. Jestem pewien, że przedsiębiorcy zrzeszeni w Północnej Izbie Gospodarczej w Szczecinie niosą pomoc i wsparcie kiedy tylko mogą sobie na to pozwolić. Corocznym przykładem jest izbowa wigilia i moc prezentów dla potrzebujących dzieci, podopiecznych naszej instytucji – mówi Prezes Jarosław Tarczyński.

   W Izbie zrodził się pomysł uhonorowania firm zrzeszonych w naszej instytucji, które zaangażowały się w pomoc innym osobom i instytucjom w czasie pandemii koronawirusa: - Na pewno wszelkie działanie społeczne w tym czasie zostanie odnotowane i zachęcam do takiego działania – mówi Prezes Tarczyński.

 

Pieniądze, ale i sprzęt czy materiały higieniczne. Nieocenione wsparcie przedsiębiorców

    Firma Calbud, jedna z największych firm budowlanych w Polsce, inwestor w nowoczesnym budynku Posejdon, który niebawem zostanie oddany do użytku, zadeklarowała zakup dwóch respiratorów dla szczecińskich szpitali. Zarząd Morskich Portów Szczecin – Świnoujście zadeklarował przekazanie miliona złotych na rzecz szpitali wojewódzkich w Szczecinie i Koszalinie: - Jako jeden z kluczowych podmiotów w regionie działając zgodnie z idą społecznej odpowiedzialności biznesu, czujemy się w obowiązku wesprzeć placówki ochrony zdrowia w walce z koronawirusem. Sytuacja jest bowiem ekstremalna i wymagająca solidarnego współdziałania instytucji i firm, by przezwyciężyć obecną pandemię. Jesteśmy przekonani, że nowo zakupiony sprzęt stanowić będzie znaczące wsparcie dla obdarowanych szpitali w ochronie zdrowia pacjentów teraz i w przyszłości – mówi Jacek Cichocki, Prezes ZMPSiŚ.

   W niezbędny sprzęt higieniczny szczecińskie placówki medyczne wyposażają firmy DGS oraz TTS. DGS przekazał szpitalowi przy ul. Arkońskiej 20 tysięcy maseczek ochronnych: – W ramach zapobiegania i przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa wspieramy lekarzy, którzy każdego dnia z oddaniem pomagają chorym osobom z naszego regionu. Jako firma z branży medycznej wiemy, jak ważne są materiały, środki i sprzęt i cieszymy się, że mogliśmy wspomóc SPWSZ w walce z koronawirusem – mówi Sebastian Gulka, dyrektor generalny DGS Poland. Technologie Tworzyw Sztucznych również zaopatrują szpitale w niezbędny sprzęt: - Nikt nie może być obojętny w tym czasie – mówi Maciej Twardowski. – Tu nie chodzi tylko o gospodarkę i biznes, tu chodzi o życie ludzkie, które jest najwyższą wartością. Każdy, kto może pomóc, powinien to robić – komentuje. Technologie Tworzyw Sztucznych przekazały kombinezony sztabom kryzysowym w regionie. Trafią między innymi do Dębna, Wałcza, czy Goleniowa. Kolejne mają trafić do szpitala zakaźnego przy ul. Arkońskiej w Szczecinie. - Lekarze są na pierwszej linii walki z koronawirusem, trudno wyrazić podziw wobec ich ciężkiej pracy, którą wykonują z narażeniem własnego życia – tłumaczy Maciej Twardowski.

   Solidarne są także instytucje kultury. Opera na Zamku oraz Teatr Polski – mimo kryzysu  wywołanego odwołaniem spektakli szyją maseczki dla szpitali, a Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia przeniosło świętowanie swoich piątych urodzin na koniec maja.

 

ZDJĘCIE - WOJEWÓDZKA STACJA POGOTOWIA RATUNKOWEGO W SZCZECINIE