Warning: file_get_contents(): Peer certificate CN=`*.home.pl' did not match expected CN=`izba.info' in /templates/frontend/runless.php on line 38

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /templates/frontend/runless.php on line 38

Warning: file_get_contents(https://izba.info//media/system/css/system.css): failed to open stream: operation failed in /templates/frontend/runless.php on line 38
Wyposażenie zaplecza kuchennego i świetlicy na Oddziale Świętego Mikołaja w Szczecinie. Polska Fundacja Przedsiębiorczości i Fundacja Santander Bank Polska wspiera społeczny projekt

Polska Fundacja Przedsiębiorczości wraz z Fundacją Santander Bank Polska S.A. im. Ignacego Jana Paderewskiego wsparła dużą kwotą projekt realizowany przez Lions Club Szczecin Gryf w Szczecinie. Dzięki tej współpracy Oddział Świętego Mikołaja Szpitala przy ulicy Unii Lubelskiej niebawem będzie miał nowoczesne i świetnie wyposażone zaplecze świetlicowo-socjalne. Jest to dla chorych na nowotwory dzieci i ich rodziców bardzo ważne miejsce. W planach jest zakup nowoczesnego sprzętu, który ułatwi i sprawi przyjemniejszym życie pacjentom i ich rodzinom. – Polska Fundacja Przedsiębiorczości jest organizacją, której nie trzeba długo namawiać do zaangażowania w cenne inicjatywy społeczne. W tym przypadku udało nam się przekonać do współpracy przyjaciół z Fundacji Santander – mówi Marcin Pawłowski, Prezes PFP. 

  - Pomoc dziecięcym oddziałom szpitalnym jest jednym z filarów działalności Fundacji Santander, od 2019 roku w całej Polsce tworzymy „Kluby Płomyka”, są to pomieszczenia przyjazne małym pacjentom, pełne zabawek i sprzętu dostosowanego do ich potrzeb. Dołączenie do projektu i pomoc w wyposażeniu świetlicy na Oddziale Świętego Mikołaja było dla nas naturalną kontynuacją już wcześniej podejmowanych działań. Inwestycja w komfort dzieci przebywających w szpitalach jest dla nas ważna i cieszy nas każda tego typu inicjatywa. – mówi Marzena Atkielska Prezes Zarządu Fundacji Santander.

„Stworzymy domowe warunki na oddziale Świętego Mikołaja w Szczecinie”

     Projekt realizowany przez Lions Club Szczecin Gryf  dotyczy wyposażenia kuchni, jadalni oraz bawialni oddziału Świętego Mikołaja, czyli części szpitala w której leczone są dzieci chore na nowotwory.  – Sprzęt kuchenny, meble, zamgławiacz do dezynfekcji, łóżko transportowe, lodówki, ale także zabawki czy  monitory. To sprzęt potrzebny dzieciom i ich rodzicom, którzy przebywają w szpitalu bardzo długo, często całymi tygodniami. Dzieci wymagają przygotowywania specjalnych posiłków. Stworzyliśmy więc projekt, który zdecydowanie poprawia warunki bytowania dzieciom i ich rodzicom. Obecność ukochanej mamy czy taty w szpitalu w czasie leczenia jest bardzo ważne. W obecnej sytuacji dobrze wyposażone kuchnia i świetlica są szansą na to, by mogli funkcjonować w warunkach zbliżonych do domowych- mówi Krzysztof Biedulski, Prezydent Lions Club Szczecin Gryf.

  Przygotowanie projektu to wyjście naprzeciw oczekiwaniom szpitala przy ul. Unii Lubelskiej, który sam poprosił o to, by Lions Club Gryf skupił się na pomocy właśnie w tej formule. Realizacja projektu kosztuje kilkadziesiąt tysięcy złotych. Część środków pochodzić będzie ze zbiórek organizowanych przez członków klubu, a część pozyskana będzie od partnerów i sponsorów.

    – Organizacje pozarządowe zwykle wspierają szpital oferując remonty czy sprzęt medyczny. My wspieramy klinikę sprzętem niemedycznym, ale bardzo potrzebnym dzieciom i ich rodzicom  – mówi Maria Czerniecka, członkini Lions Club Szczecin Gryf.  – Wsparcie Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości jest fundamentem w realizacji tego projektu. PFP i Fundacja  Santander Bank pierwsze odpowiedziały na nasz apel, spotkaliśmy się z entuzjazmem i bardzo dużą pomocą – dodaje Maria Czerniecka.

PFP organizacją odpowiedzialną społecznie. „Chcemy dawać przykład przedsiębiorcom”

    Polska Fundacja Przedsiębiorczości oraz Fundacja Santander Bank Polska bez wahania przyłączyły się do projektu, który jest bardzo cennym wsparciem dla Szpitala przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie. Obie organizację przekazały na realizację projektu po 10 tysięcy złotych, co będzie znaczną częścią realizacji projektu zainicjowanego przez Lions Club Szczecin Gryf. Społeczna odpowiedzialność biznesu nie jest obca obydwu Fundacjom.

   - Staliśmy się jednym z darczyńców zaszczytnej inicjatywy wsparcia oddziału onkologicznego szpitala przy ul. Unii Lubelskiej. Wspólnie z zaprzyjaźnioną Fundacją Santander Bank wsparliśmy inicjatywę znaczną kwotą. Mamy nadzieje, że to poprawi warunki życia dzieci i ich rodziców. Jako fundacja angażujemy się w projekty społeczne, chcemy dawać przykład przedsiębiorcom. Nie chodzi tylko o wspieranie inicjatyw gospodarczych, ale i o promocje świadomości ekologicznej, równouprawnienia czy budowanie właściwych sposobów komunikacji i tolerancji. Takie działania zawsze będą dla nas priorytetem – mówi Marcin Pawłowski, Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Centrum Biznesu - Wideo Newsletter
Północnej Izby Gopsodarczej w Szczecinie 

Dołącz do grona najaktywniejszych przedsiębiorców

Baner IKW KWEICIEŃ 2021 1140x320 kopia