Warning: file_get_contents(): Peer certificate CN=`*.home.pl' did not match expected CN=`izba.info' in /templates/frontend/runless.php on line 38

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /templates/frontend/runless.php on line 38

Warning: file_get_contents(https://izba.info//media/system/css/system.css): failed to open stream: operation failed in /templates/frontend/runless.php on line 38
Andrzej Szpak zaprasza na koncert...

PIG 1150x350

 

W dniu 16.01.2016 r. o godz. 18:00 w Centrum Kultury Euroregionu STARA RZEŹNIA w Szczecinie odbędzie się impreza p/n PIOSENKI CZESŁAWA NIEMENA poświęcona 12. rocznicy śmierci Czesława Niemena.

Części 1. imprezy to koncert piosenek Czesława Niemena które wykona Andrzej Szpak wraz z zespołem w skład którego wejdzie Tomasz Jaśkiewicz, legendarny gitarzysta Niemena z którym współpracował m.in. w zespole Akwarele nagrywając kultowe sola gitarowe np. do piosenki "Dziwny jest ten świat". Zaśpiewa i zagra na gitarze Wojciech Rapa, członek takich zespołów jak Wawele i Czerwono Czarni. Piosenki Czesława Niemena zaśpiewa również współpracująca z zespołem Czerwono-Czarni Barbara Włodarczyk, Małgorzata Jarmoc oraz Laura Lewicka i Natalia Wiśniewska. Na perkusji zagra Tomasz Szpak, uczestnik m.in. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Zespół tworzą także Grzegorz Ziółkowski, Jacek Ogórek i Michał Dziarmaga. Wykonane zostaną najbardziej znane piosenki z repertuaru Czesława Niemena takie jak Pod Papugami, Sen o Warszawie, Wspomnienie, Płonąca stodoła, Czy mnie jeszcze pamiętasz czy też Dziwny jest ten świat.

W części 2. imprezy pokazany zostanie film biograficzny o Czesławie Niemenie p/t "Sen o Warszawie" w reżyserii Krzysztofa Magowskiego. Film ten wyświetlany jest obecnie w kinach na terenie całej Polski. Po projekcji filmu przewidziana jest dyskusja w której udział weźmie reż. filmu Krzysztof Magowski. Na pytania o życiu i twórczości Czesława Niemena odpowiadać będzie brat Czesława Niemena Wydrzyckiego, Jerzy Wydrzycki oraz przybyły z Warszawy muzykolog, Tadeusz Skliński. Osobą prowadzącą imprezę będzie prof. Bogdan Matławski.

Centrum Biznesu - Wideo Newsletter
Północnej Izby Gopsodarczej w Szczecinie 

Dołącz do grona najaktywniejszych przedsiębiorców

Eska Szczecin 1420x300px