Warning: file_get_contents(): Peer certificate CN=`*.home.pl' did not match expected CN=`izba.info' in /templates/frontend/runless.php on line 38

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /templates/frontend/runless.php on line 38

Warning: file_get_contents(https://izba.info//media/system/css/system.css): failed to open stream: operation failed in /templates/frontend/runless.php on line 38
Wyjątkowe wydarzenie muzyczne w Szczecinie

PIG 1150x350

 

31 stycznia 2016 r. w Szczecińskiej Filharmonii odbędzie się koncert, w którym premierowo wykonane zostanie dzieło wybitnego polskiego kompozytora młodego pokolenia - Piotra Jańczaka, zatytuowane "Szczecińska Msza Filmowa". Dzieło w całości poświęcone i dedykowane naszemu Miastu Szczecin.

Wykonawcami koncertu będą: Orkiestra Filharmonii Szczecińskiej, czterech solistów (głosy męskie) oraz dwa chóry męskie: Wyrzyski Chór Męski z Wyrzyska oraz Chór Męski Słowiki 60 im. Jana Szyrockiego ze Szczecina - nowy podmiot zrzeszony w Północnej Izbie Gospodarczej. Całością dyrygował będzie Jacek Kraszewski. Na koncert zaproszeni zostaną wybitni przedstawiciele społeczności naszego Miasta oraz wybitni przedstawiciele świata muzyki z kraju i z za granicy.

Organizatorzy koncertu - Stowarzyszenie "Słowiki 60 Jana Szyrockiego" w Szczecinie mają zaszczyt zwrócić się do firm z Północnej Izby Gospodarczej z propozycją objęcia wydarzenia Honorowym Patronatem. Łączy się to z zamieszczeniem logo Partnera na wszystkich materiałach promujących koncert: plakatach, zaproszeniach, programach oraz bilbordach. Patron Honorowy zostanie również wymieniony we wszystkich medialnych zapowiedziach wydarzenia oraz w wystąpieniach konferansjarskich podczas koncertu. Szczegółowych informacji udziela p. Wojciech Borguński pod nr tel. 600038338.

Chór Męski „Słowiki 60” im. Jana Szyrockiego” powstał w listopadzie 2007 roku. To grupa śpiewających przyjaciół, których łączy zamiłowanie do śpiewu, wciąż chłopięca, jakże wesoła przeszłość chóralna, szacunek i wdzięczność dla profesora Jana Szyrockiego. Ten zespół tworzą byli chórzyści Szczecińskiego Chóru Chłopięcego „Słowiki” z lat 1960-1974. To właśnie nieżyjący już prof. Jan Szyrocki swoim kunsztem, życzliwością, pasją i przede wszystkim charyzmą potrafił „zaszczepić” w małych chłopcach, zamiłowanie do śpiewania. Ten element biografii członkowie Chóru często podkreślają, jak również to, że wywodzą się ze Szczecina. Dyrygentem, od chwili powstania do listopada 2013 roku był Grzegorz Handke, także „Słowik” z tamtych lat. Obecnie Dyrygentem zespołu jest Jacek Kraszewski, znany i ceniony w świecie muzycznym dyrygent, w którego żyłach także płynie „słowicza krew”. To wielka sztuka zapanować nad „dojrzałymi” już w tej chwili „chłopcami”, rozwijać wciąż młodzieńczy zapał obecnych „Słowików 60” i to z dobrym skutkiem, o czym świadczą występy w Polsce, Niemczech i we Włoszech oraz zdobyte w przeciągu sześciu lat liczne nagrody i wyróżnienia.

Zdobyte nagrody i wyróżnienia:
- grudzień 2008 – zwycięstwo w eliminacjach regionalnych do XV Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Księdza Kazimierza Szwarlika w Będzinie, 
- styczeń 2009 - I nagroda w kategorii chórów – dorosłych XV Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Księdza Kazimierza Szwarlika w Będzinie, 
- maj 2009 - Złoty Dyplom na VIII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie.
- czerwiec 2009 - dwa Srebrne Dyplomy na 44 Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach, w tym jeden w konkursie Musica Sacra. 
- czerwiec 2009 - Nagroda Stowarzyszenia Przyjaciół Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach.
- listopad 2009 - „Złota Lira” na V Warszawskim Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym „Varsovia Cantat” w kategorii chórów o głosach równych. 
- styczeń 2010 – I nagroda na XIX Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Chóralnej „Kolędy i Pastorałki” Myślenice 2010 
- maj 2010 - V miejsce 41.Ogólnopolskiego Turnieju Chórów „Legnica Cantat”
- kwiecień 2011 – Złoty Dyplom i nagroda specjalna Towarzystwa Polsko – Austriackiego na V Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Pasyjnej w Bydgoszczy
- czerwiec 2011 – Brązowy Dyplom na 46 Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Chóralnej 
w Międzyzdrojach, oraz Srebrny Dyplom w konkursie Musica Sacra tegoż festiwalu.
- październik 2011 – Brązowy Dyplom na Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Rimini ( Włochy ), będąc jednocześnie najlepszym chórem męskim
- kwiecień 2012 - dwa drugie miejsca w kategoriach : muzyka sakralna i muzyka cerkiewna na II Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym „Vratislavia sacra” we Wrocławiu, będąc jednocześnie najlepszym chórem z Polski .
- kwiecień 2013 – Złoty Dyplom na I Ogólnopolskim Konkursie Chórów Męskich „Vivat Musica” w Wyrzysku. 
- maj 2013 – Drugie miejsce na XXXII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Cerkiewnej „Hajnówka 2013” w Białymstoku
- czerwiec 2013 – Złoty Dyplom na 48 Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej w Międzyzdrojach – „Musica Sacra”. 
- grudzień 2014 – Srebrny Dyplom na V Festiwalu Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych w Krakowie.
- maj 2015 – Drugie miejsce na XXXIV Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Cerkiewnej „Hajnówka 2015” w Białymstoku
- czerwiec 2015 – Złoty Dyplom w kategorii „Musica Sacra” na 50 Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach
- czerwiec 2015 - Złoty Dyplom i Główna Nagroda na I Bałtyckim Konkursie Chórów „Pomerania Cantat” w Koszalinie

Zespół nagrał płytę z polskimi kolędami „Śpiewajmy kolędy wesoło”. We wrześniu 2015 roku w Piekarach Śląskich zespół wraz z Józefem Skrzekiem wystąpił na wspólnym koncercie pt. „Miłosierdzie”. Koncert został zarejestrowany na płycie CD. Od 2010 roku zespół jest organizatorem „Koncertów Noworocznych” w Bazylice Archikatedralnej p.w. św. Jakuba w Szczecinie.

Centrum Biznesu - Wideo Newsletter
Północnej Izby Gopsodarczej w Szczecinie 

Dołącz do grona najaktywniejszych przedsiębiorców

Eska Szczecin 1420x300px