Warning: file_get_contents(): Peer certificate CN=`*.home.pl' did not match expected CN=`izba.info' in /templates/frontend/runless.php on line 38

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /templates/frontend/runless.php on line 38

Warning: file_get_contents(https://izba.info//media/system/css/system.css): failed to open stream: operation failed in /templates/frontend/runless.php on line 38
Prawo budowlane w Niemczech

PIG 1150x350

 

19 listopada br. (czwartek) zapraszamy wszystkie firmy z branży budowlanej i okołobudowlanej na szkolenie dotyczące działalności budowlanej firm polskich w Niemczech. Spotkanie poprowadzą radcowie prawni: Krzysztof Peśla oraz Marcin Pelc.

Podczas szkolenia prelegenci poruszą przede wszystkim dwa zagadnienia:

1. Kształtowanie umów o roboty budowlane z niemieckim kontrahentem. Niewłaściwie ukształtowanie umów o roboty budowlane wiąże się często z de facto przerzuceniem ciężaru finansowania inwestycji na (pod)wykonawcę. Brak zawierania umowy pisemnej, nieprowadzenie rzetelnej dokumentacji, nieznajomość języka i odległość do miejsca wykonywania robót oraz konieczność ewentualnej konfrontacji przed sądem niemieckim stanowi częsty powód, dla którego kontrahent niemiecki decydując się na niepokrycie należności polskiego pod(wykonawcy), ma znaczną szansę na wzbogacenie się Państwa kosztem. W trakcie prowadzonego przez mnie wykładu przybliżę Państwu możliwość zminimalizowania ryzyka utraty wynagrodzenia, pokazując na praktycznych przykładach, jakie konsekwencje ma nieuwzględnienie określonych rozwiązań umownych i zastosowanie przepisów prawa niemieckiego, w tym w szczególności niemieckiego Kodeksu cywilnego (BGB).

2. Wykonywanie działalności budowlanej w Niemczech – wymogi prawne. Wielu Polskich przedsiębiorców jest kuszonych intratnymi zleceniami budowlanymi w Niemczech. Gdy jednak analizują oni dodatkowe koszta wynikające z niemieckiego prawa, takie jak stawka minimalna, obowiązki zgłaszania prac, warunki rozliczeń z niemieckim urzędem skarbowym, konieczność wykazania kwalifikacji mistrzowskich przez kadrę kierowniczą, okazuje się że analiza ekonomiczna przedsięwzięcia zaczyna wskazywać na jego duże ryzyko lub nawet nieopłacalność. W toku spotkania chciałbym przybliżyć Państwu podstawowe regulacje, których przestrzegać powinni w Niemczech polscy przedsiębiorcy budowlani, oraz omówić przykłady, z jakimi spotykam się w codziennej praktyce zawodowej.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w szkoleniu prosimy o kontakt pod adresem e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Centrum Biznesu - Wideo Newsletter
Północnej Izby Gopsodarczej w Szczecinie 

Dołącz do grona najaktywniejszych przedsiębiorców

Eska Szczecin 1420x300px